Krecik

Krecik

Historia Krecika

O autorze

Odcinki serialu

Mapa strony

Więcej bajek

Profesjonalne wyposażenie siłowni obejmuje też stojaki do hantli

Profesjonalne wyposażenie siłowni obejmuje wiele przyrządów i akcesoriów. W klubie, który liczy na wielu klientów, nie może zabraknąć hantli, gryfów z licznymi obciążeniami, ławeczek z regulacją oparcia, suwnic i wyciągów. Oprócz tego właściciel czy dzierżawca obiektu musi zadbać o stojaki do tych elementów.

Dzięki stojakom możliwe jest utrzymanie porządku w klubie. Bez nich hantle, sztangi i talerze będą porozrzucane po całym obiekcie. Taka sytuacja znacznie pogarsza bezpieczeństwo i komfort ćwiczących, którzy nie skupiają się na poprawnie wykonywanych ruchach, tylko na tym, aby się nie przewrócić w trakcie ćwiczeń.

Stojaki produkuje się przeważnie ze stali, choć oczywiście dostępne są też wieszaki i półki z innych rodzajów metalu. Stojaki nie tylko wpływają na bezpieczeństwo użytkowników siłowni, ale również pozwalają racjonalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Bez tego elementu wyposażenia trudno byłoby zmieścić wszystkie przyrządy na obszarze kilkudziesięciu metrów kwadratowych, a nierzadko tyle właśnie mają siłownie.

Najważniejszy jest jednak sam sprzęt, którego nie może brakować, bo wtedy rodzą się kolejki, a ćwiczący są niezadowoleni, że muszą czekać. To znacznie obniża efektywność treningów i może rodzić konflikty, a w efekcie sprawić, że klienci będą się wykruszać, ponieważ poszukają sobie lokalu o lepszym standardzie.

Reklamy